Kadaka tee 63, Ruum 130A, Foruse maja, 12915 Tallinn
esmasp – reede: 9:00 – 17:00
+372 53493554
info@aknauksepood.ee

Meie pakutud puitakende ja -uste tootmises kasutatakse 3- või 4 kihilist liimpuitu, mille välimised kihid on kas sõrmjätkuga (mänd, kuusk) või sõrmjätkuta (mänd, tamm, meranti, kuusk). Sõrmjätkuta liimpuittooriku max pikkus 3000mm, sõrmjätkuga liimpuittooriku pikkus 6000mm.

Järgnevad puidutüübid on tellimiseks saadaval

MÄND

Enim kasutatav puiduliik. Maltspuit on lai, kollaka värvusega, lülipuit on punakas või punakaspruuni värvusega, õhu käes tumeneb. Mõõdukalt resistentne lagunemisele. Materjali on kerge töödelda ja liimida ning lihtne viimistleda. Ei vaja vahevärvi. Tihedus õhkkuivalt 480-530 kg/cm3.

Soovituslikult on heledaim toon lasuuridega viimistlemisel “OLD PINE”, sest mänd muudab aja jooksul oma naturaalset tooni ning värvitu või väga vähese pigmendiga viimistlusmaterjali kasutamisel võivad aknad muutuda UV kiirguse mõjul halliks või punakaks. Sobib väga hästi viimistlemiseks katva värviga.

MERANTI

Puidule on iseloomulikud suured sooned ja tume värvus punakaspruunist kuni lillakapruunini. Niiskuse suhtes mõõdustabiilne. Puidukahjustuste suhtes resistentne, kuid tundlik putukate rünnaku vastu. Lihtne töödelda, aga oma tugevuse tõttu kulutab terasid. Lihtne viimistleda, kuid vajab vahevärvi kasutamist. Tihedus õhkkuivalt 580-770kg/m3.

Kasutatakse sõrmjätkuta materjali kuni pikkuseni 3000mm. Pikemate mõõtude puhul materjal sõrmjätkatakse. Võimaluse piires sobitatakse ühte partiisse sarnase tooniga materjal, kuid ka sel juhul võivad erinevad detailid üksteisest erineda. Nn kirjusust aitab ühtlustada tumedate viimistlustoonide kasutamine.

TAMM

Rõngassooneline puiduliik, heleda kuni keskmise pruuni värvusega. Puit on kõva, elastne, heade tugevusomadustega. Väga vastupidav lagunemisele ja äärmiselt resistentne puiduhaigustele. Lülipuit on üks põhjamaade puiduliikide vastupidavamaid. Enim levinud puuliike Põhja-Ameerikas. Lihtne liimida ja viimistleda, kuid vajab vahevärvi kasutamist. Reageerib rauaga, mistõttu on soovituslik kasutada roostevaba naelu ja kruvisid. Tihedus õhkkuivalt 690-700 kg/m2.

Kasutatakse sõrmjätkuta materjali pikkusega kuni 4000mm. Pikemate mõõtude puhul detailid sõrmjätkatakse.

ERIKUJULISED AVATÄITED

Võimalik on valmistada kõige erinevama kuju ja suurusega aknaid kolmnurkseid, ovaalseid, trapetsikujulisi jms. Enamik aknaid on võimalik teha avanevateks.